Pełna integracja terminala płatniczego z kasą fiskalną to nieocenione ułatwienie dla sprzedawcy. Przyspiesza transakcje kartą, ponieważ automatycznie przesyła dane pomiędzy urządzeniami, zatem ponowne wpisywanie kwoty zakupu przestaje być konieczne. Kasa fiskalna z terminalem płatniczym eliminuje pomyłki kasjerskie oraz ułatwia raportowanie.
Kasa fiskalna z terminalem płatniczym – jak wygląda komunikacja między urządzeniami?
Przebieg komunikacji w zespole tych urządzeń wygląda następująco: po naciśnięciu przydzielonego do karty płatniczej klawisza kasy przesłana zostaje do terminalna informacja o kwocie płatności wraz z nakazem jej realizacji. Po przeprowadzeniu akcji przez terminal i wydrukowaniu potwierdzeń płatności, kasa zostaje poinformowana o wyniku transakcji – odrzuceniu karty lub akceptacji płatności, którą finalizuje wydrukiem paragonu fiskalnego.
Kasa fiskalna z terminalem płatniczym – dla kogo?
To innowacyjne rozwiązanie sprawdza się w różnego rodzaju działalnościach – lokalach gastronomicznych, małych sklepach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, przedsiębiorstw budowlanych czy gabinetach lekarskich. Sprzęt z powodzeniem jest wykorzystywany przez punkty handlowe z niewielkim asortymentem oraz w działalności mobilnej.
Kasa fiskalna z terminalem płatniczym to optymalna opcja dla firm, które wykorzystują oprogramowanie do prowadzenia sprzedaży. Można podłączyć ją do drukarki fiskalnej, dlatego sprawdza się również w miejscach, w których dokumenty są wystawiane przez kilka stanowisk sprzedażowych równocześnie. Urządzenie można z łatwością dostosowywać do specyfiki branży oraz oferowanych produktów lub usług.
Kasa fiskalna z terminalem płatniczym – jaki model urządzenia wybrać?
Nie wszystkie kasy fiskalne posiadają możliwość podłączenia terminala, dlatego przed zakupem sprzętu należy upewnić się u sprzedawcy, czy urządzenie posiada taką funkcję. Kasa fiskalna z terminalem płatniczym powinna być również dostosowana do segmentu usług i wielkości przedsiębiorstwa. Z kolei wybór terminala zależy od większej ilości czynników:
- miejsce przyjmowania płatności od klienta – jeśli płatność odbywa się przy kasie, wystarczający będzie terminal stacjonarny. Przy rozliczeniach na terenie całego lokalu lub poza jego obrębem lepiej sprawdzają się terminale przenośne i mobilne;
- sposób łączności (internet czy sieć komórkowa) terminala z systemem rozliczeniowym;
- wysokość dodatkowych opłat, z którymi wiąże się korzystanie z terminala mobilnego.
Co wiemy o kosztach posiadania terminala? Przedsiębiorca musi opłacać abonament za dzierżawę urządzenia w wysokości od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Za mobilne terminale płaci się jednorazowo przy ich zakupie. Obsługiwanie klientów tym sprzętem wymaga również pokrywania kosztów Merchant Service Charge (MSC), na które składają się:
- interchange fee (0,2% od karty debetowej i 0,3% od karty kredytowej);
- opłata systemowa organizacji kartowych;
- marża agenta rozliczeniowego, której wysokość zależy od branży i wysokości obrotów firmy.
Kasa fiskalna z terminalem płatniczym od dariuskasy.pl
Korzystając z kasy fiskalnej z terminalem płatniczym mniejsi detaliści zazwyczaj nie ponoszą kosztów wyższych niż około 0,6% wartości każdej płatności, a większe sklepy z wysokimi obrotami są zobowiązane do wnoszenia opłat zgodnie ze stawkami ryczałtowymi.
Przy zakupie terminala należy pamiętać o czekających nas szkoleniach pracowników oraz ewentualnym serwisie sprzętu. Warto również być wyczulonym na niekorzystne dodatkowe opłaty, które mogą pojawić się w ofercie agenta rozliczeniowego. Najlepiej porównać dostępne na rynku opcje i wybrać do negocjacji najkorzystniejszą z nich.