DARIUSKASY – Sprzedaż i serwis kas fiskalnych, serwis elektroniki.

  • 0 Items - 0,00 
    • Brak w koszyku

DARIUSKASY – Sprzedaż i serwis kas fiskalnych, serwis elektroniki.

Naprawa telewizorów Samsung

W serwisie firmy Darius naprawiamy telewizory Samsung. Radzimy sobie ze złożonymi usterkami i wychodzimy naprzeciw wyzwaniom, których nie podejmuje się wiele autoryzowanych zakładów. Używamy oryginalnych części oraz maksymalnie skracamy czas naprawy. Poprzedzamy ją diagnozą sprzętu oraz oszacowaniem kosztów jej przeprowadzenia. Z jakimi awariami możesz się do nas zgłosić?

naprawa telewizorów samsungNaprawa telewizorów Samsung ruda śląska – urządzenie nie włącza się

W takim wypadku prawdopodobnie w Twoim urządzeniu uszkodzony jest zasilacz, który przetwarza napięcie z gniazdka sieciowego na napięcia wymagane do prawidłowej pracy telewizora. Dwie najczęstsze przyczyny tej awarii to:

  • przepięcia z sieci elektrycznej (w gniazdku dochodzi do nagłego wzrostu napięcia, na przykład pod wpływem wyładowań atmosferycznych);
  • naturalne starzenie się elementów układu zasilacza.

Druga sytuacja to nieunikniony naturalny proces, jakim jest starzenie się przewodów – jednak w takim wypadku naprawa telewizorów Samsung Piekary Śląskie jest względnie prosta i szybka.

logo samsung naprawa telewizorówNaprawa telewizorów Samsung Katowice – urządzenie nie wykrywa podłączonych sprzętów

Ta bardzo powszechna awaria jest skutkiem uszkodzenia płyty głównej urządzenia stanowiącej ,,centrum dowodzenia” całego sprzętu. Dochodzi do niego przez podłączenie przewodów do telewizora w trakcie jego działania. Czasem usterki płyty głównej przejawiają się innymi niestandardowymi zachowaniami telewizora, na przykład samoistnymi zmianami ustawień lub pamięci kanałów.

Naprawa telewizorów Samsung Chorzów – brak dźwięku

Dźwięk jest doprowadzany do głośników telewizora przez tor audio złożony z wielu elementów. Brak fonii kwalifikujący się pod naprawę telewizora Samsung jest spowodowany uszkodzeniami tego układu. W naszym zespole znajdują się technicy wyspecjalizowani w skutecznym naprawianiu tego typu usterek.

naprawa telewizorów samsung ruda śląskaNaprawa telewizorów Samsung Bytom – brak obrazu przy obecnym dźwięku

Całkowity brak obrazu lub poziome i pionowe pasy na ekranie to skutek uszkodzenia układów sterujących matrycą. Jego powodem jest praca w zmiennych temperaturach – układy nagrzewają się od podświetlania ekranu, co niekorzystnie wpływa na połączenia między nimi a przylutowanymi do nich płytami. W przypadku naprawy telewizorów Samsung w Rudzie Śląskiej nie tylko niwelujemy usterkę, lecz także dokładnie określamy jej przyczynę i dokonujemy takich prac na sprzęcie, aby awaria nie powtórzyła się kolejny raz w przyszłości.

Naprawa telewizorów Samsung Zabrze – nierównomierne podświetlenie ekranu

Takie zjawisko świadczy o uszkodzeniu modelu podświetlenia. Stare telewizory LCD posiadały lampy jarzeniowe. Wraz z ich starzeniem się, zmieniały one barwę emitowanego światła. Wskutek tego procesu na ekranie zaczynają pojawiać się nienaturalnie wyglądające barwy obrazu. Z kolei w przypadku nowych telewizorów, które są wyposażone w podświetlenie LED, problemem mogą okazać się przegrzane diody. Na ekranach powstają wówczas ciemne plamy lub pasy, nieraz podświetlenie zupełnie znika lub jest bardzo słabe. Usterka nie dotyczy telewizorów plazmowych i OLED.

Naprawa telewizorów Samsung Siemianowice – pasy na ekranie

Pasy na ekranach telewizorów pojawiają się wskutek opisanych wyżej usterek układów sterujących matrycą lub uszkodzeń mechanicznych. Przyczyną tej drugiej awarii jest nieprawidłowy transport sprzętu lub uderzenie ekranu, na którym pojawiają się pęknięcia lub kolorowe albo czarne plamy i pasy. Niestety, ten przypadek wiąże się z koniecznością wymiany całej matrycy.
W serwisie firmy Darius pracuje zespół specjalistów z ogromnym doświadczeniem w naprawie wyższej opisanych usterek. Przywracamy pełną funkcjonalność telewizorom wiodących marek, a to wszystko w przystępnej cenie i za wystawieniem pisemnej gwarancji. Naprawa telewizorów Samsung Bytom z nami przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.