DARIUSKASY – Sprzedaż i serwis kas fiskalnych, serwis elektroniki.

  • 0 Items - 0,00 
    • Brak w koszyku

DARIUSKASY – Sprzedaż i serwis kas fiskalnych, serwis elektroniki.

Kasy fiskalne dla prawnika lekarza fryzjerow gastronomii

Producenci posiadają bardzo szeroką ofertę kas fiskalnych. Należą do nich urządzenia przenośne, jednostanowiskowe czy systemowe. Jak wybrać spośród nich optymalny sprzęt dla swojej branży? Czym kierować się w podejmowaniu decyzji? Czego unikać, aby nie spotkały nas niedogodności? Poznaj odpowiedzi w poniższym tekście.

Kasa fiskalna dla gastronomiiOdpowiednia kasa fiskalna dla Twojej firmy

Kupno urządzenia może być szczególnie problematyczne dla osób, które dopiero startują z własnym biznesem. Przygotowaliśmy zestawienie trzech błędów najczęściej popełnianych w wyborze kasy fiskalnej. Zapoznaj się z nimi, aby nie wpaść w żadną z pułapek wynikających z braku doświadczenia.

Kasa fiskalna dla fryzjerów – Baza towarowa

Pojęciem, które warto znać i zrozumieć przed wyborem kasy fiskalnej jest PLU (ang. price look-up unit), czyli określona liczba towarów możliwych do zaprogramowania. Należy zastanowić się nad wysokością tej wartości, biorąc pod uwagę fakt, że termin użytkowania jednego urządzenia fiskalnego według polskiego prawa wynosi 5 lat.
Przykładowo, jeśli przedmiotem Twojego zakupu mają być kasy fiskalne dla fryzjerów, może wydawać Ci się, że prowadząc jednoosobową działalność niewielka ilość PLU (około 1000) będzie wystarczająca. Weź jednak pod uwagę możliwość rozwoju biznesu: wprowadzenie nowych usług, dystrybucję kosmetyków, zatrudnienie współpracownika. Wówczas małe kasy fiskalne dla fryzjerów stają się ograniczeniem.
Zazwyczaj kasa z większą bazą towarową stanowi sensowniejszą i bardziej opłacalną inwestycję na przyszłość. Za optymalny uważany jest wybór sprzętu, dla którego wartość PTU jest o 40% wyższa niż ta, jaka będzie wystarczająca na początkowym etapie działalności.

Kasa fiskalna dla prawnika i lekarzaKasy fiskalne dla gastronomii – Rezygnacja z urządzeń przenośnych

Często wydaje się nam, że prowadząc działalność usługową nie będziemy mieli okazji do obsługiwania klientów poza lokalem, dlatego decydujemy się na stacjonarne urządzenie zasilane prądem. To błąd popełniany głównie przy zakupie kasy fiskalnej dla gastronomii. Mobilny sprzęt ułatwia obsługę bezpośrednio przy stolikach, co pozytywnie wpływa na komfort klientów. Sprawdza się również w okresie letnim, gdy większość restauracji przyjmuje gości w tzw. ogródkach. Jeśli mimo tego wciąż preferujemy stacjonarne kasy fiskalne dla gastronomii, warto decydować się na takie, które można bez problemu zintegrować z dowolnym terminalem płatniczym.
Podobnie jest w przypadku kasa fiskalna dla lekarzy. Często zapominają oni o tym, że przenośny sprzęt umożliwi im przenoszenie go pomiędzy różnymi gabinetami oraz da możliwość przeprowadzania wizyt domowych.

Kasy fiskalne dla prawników i lekarzy – Rezygnacja z dodatkowych funkcji

Rejestracja sprzedaży i wystawienie paragonu to podstawowe funkcje kasy, jednak ograniczanie się do nich może nie raz utrudnić nam pracę. Często pomyłką jest wybieranie kas bez opcji płatności kartą i podłączenia ich do terminala – tymczasem zwłaszcza kasa fiskalna dla prawników lub kasa fiskalna dla lekarzy nie może być pozbawiona tej opcji, ponieważ klienci często preferują bezgotówkowe transakcje w przypadku wyższych kwot. Natomiast kasy fiskalne dla gastronomii powinny:

• obsługiwać kilka paragonów jednocześnie;
• mieć możliwość dzielenia paragonu w przypadku, gdy klienci chcą zapłacić za siebie oddzielnie;
• posiadać łatwą opcję wystawienia faktury;
• rozliczać zmiany oraz stan gotówki;
• dysponować funkcją współpracy z wagą (w przypadku lokali prowadzących sprzedaż jedzenia w ten sposób);
• przesyłać restauratorom raporty o sprzedaży, magazynie i transakcjach w czasie rzeczywistym.

Prowadzenie każdego rodzaju działalności gospodarczej wymaga rozwagi w zakupie kasy fiskalnej. Uniknięcie przedstawionych wyżej błędów sprawi, że inwestycja w urządzenie będzie opłacalna w dłuższej perspektywie czasowej oraz pozytywnie wpłynie na jakość pracy i obsługi klientów bez względu na to czy będzie to kasa fiskalna dla prawnika czy kasy fiskalne dla gastronomii.